GARABANDAL – miesto zjavenia Panny Márie stále aktuálne: Púť 2011 a 6.5.2012 návšteva santardenského biskupa Mons. Vicente Jiménez Zamora

SANTANDERSKÝ BISKUP PŘIJEDE DO GARABANDALU

Jak oznamují webové stránky garabandalské farnosti www.garabandalparroquia.com navštíví dne 6. května 2012 Garabandal santanderský biskup Mons. Vicente Jiménez Zamora. Stane se tak při příležitosti znovuotevření farního kostela sv. Šebestiána po jeho generální opravě.

GARABANDALSKÁ POUŤ 2011

V roce padesátého výročí počátku garabandalských zjevení uspořádalo naše informační středisko ve spolupráci s farností a farní charitou v Moravské Třebové od 28. května do 5. června mariánské poutní exercicie La Saletta – Lurdy – Garabandal, které vedl františkán P. Šebestián Smrčina. Zúčastnilo se jich 51 poutníků, z nichž část tvořili ti, kdo se přihlásili na základě nabídky na internetových stránkách www.garabandal.cz. Účastníci dostali k navštíveným místům příležitostné texty.

Vyvrcholením duchovních zážitků byl krátký pobyt v horské vesničce San Sebastián de Garabandal (zkráceně Garabandal), kde s v letech 1961 až 1965 zjevovala Panna Maria a sdělila zde několik poselství světu, o nichž pojednávají naše stránky na jiném místě.

Celkový pohled na GarabandalSan Sebastián de Garabandal

Po podvečerním příjezdu na toto obdivuhodné místo uprostřed přírodního amfiteátru, tvořeného vysokými kantábrijskými horami, se poutníci ubytovali ve dvou malých penzionech a v několika přilehlých domech. Útulné penziony Amalia a San Miguel se postaraly o večeře, snídaně i oběd ve španělském stylu – včetně výborného vína a silné černé kávy. Tato milá pohostinnost vytvořila příhodné podmínky pro možnost plného soustředění na duchovní program.

Křížová cesta směrem k BorovicímKřížová cesta

Těžištěm prvního večera v Garabandalu byla pobožnost křížové cesty, jejíž jednotlivá zastavení jsou rozmístěna na strmé kamenité cestě stoupající od místa zjevení sv. archanděla Michaela, jímž nadpřirozené garabandalské události započaly, přes tzv. Cuadro – místo častých zjevení Panny Marie až k devíti borovicím, jež byly svědky zjevení nejvýznamnějších.

Rozjímání u borovic
Rozjímání u Borovic

Dopoledne druhého dne, na který připadla slavnost Nanebevstoupení Páně, se poutníci shromáždili u Borovic ke krátké společné modlitbě, po níž následoval individuální duchovní program s možností meditovat přímo v prostoru skupiny borovic nebo vykonat velkou růžencovou cestu se všemi dvaceti zastaveními s dalším stoupáním do hor. Mnozí využili tento čas na vzácném místě k přijetí svátosti smíření. Mezi nimi byla i paní, která zde k této svátosti přistoupila poprvé po své konverzi.

Kostelík v GarabandaluKostel

Po krátkém poledním odpočinku následovala mše svatá, kterou exercitátor sloužil v provizorní kapli nahrazující dočasně místní starobylý kostelík sv. Šebestiána, jenž je nyní v opravě. Po mši svaté byla adorace před vystavenou Nejsvětější Svátostí Oltářní a slavnostní svátostné požehnání. Milá byla navazující procházka vesničkou s rodnými domy vizionářek a s uličkami, v nichž docházelo v časech zjevení k přirozeným způsobem nevysvětlitelným „extatickým pochodům“ těchto omilostněných dívek. Svědkové oněch událostí v Garabandalu žijí – a patří mezi ně i paní Amalia (provozovatelka stejnojmenného penzionu), sestra před dvěma roky zemřelé vizionářky Mari-Loli.

Většina účastníků pouti si ve dvou malých místních obchůdcích zakoupila obrázky, knížky nebo jiné upomínkové předměty a nemálo bylo těch, kteří si odvezli i vodu pramenící u Borovic. Bylo také pořízeno hodně fotografií, z nichž četné obohatily archiv našeho informačního střediska. Avšak nesrovnatelně cennější než tyto hmotné upomínky jsou duchovní zážitky, jež si poutníci odvezli ve svých srdcích.

http://garabandal.cz/aktuality.php

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s